Sites like

ekipa.mk
Alternatives

  ekipa.mk

Екипа – Сакај СПОРТ! Читај Спорт! Живеј СПОРТ!

За добри резултати треба добра ЕКИПА! Ако сакате да ги дознаете сите работи во и околу спортот во Македонија и во светот – следете ја најдобрата ЕКИПА!

ekipa.mk.png

Stats

  Alexa Rank: 


  Popular in Country: 


  Country Alexa Rank:  


 language:  mk-MK


  Response Time:  0.167525


  SSL:  Enable


  Status:  up


Code To Txt Ratio

 Word Count  168


 Links  


  ratio  23.428138165358


SSL Details

SSL Issuer:

Issuer:  R3


Valid From:  2022-07-16 16:44:25


Expiration Date:   2022-10-14 16:44:24


SSL Organization:

Signature d4eddf1b38235009732278c52324e6b7b7274cd8


Algorithm: RSA-SHA256


Found 72 Top Alternative to Ekipa.mk

1
noimage.png

Gol.mk

Gol.mk | Резултати и спорт – Rezultati i sport

Спорт и најбрзи резултати на македонски. Sport i rezultati mk!

2
sportmedia.mk.png

Sportmedia.mk

News - sportmedia.mk

ФУДБАЛ Прва лига Втора лига Куп на Македонија Европски купови Репрезентација Млади репрезентации Интернационалци Футсал Региони повеќе Интернационалци Ристовски уште на стартот на првенството со гол за Трнава! 16.07.2022 20:26 Кој си знае си знае. Милан Ристовски, нашиот репрезентативен напаѓач уште на стартот од сезоната, во 1.коло од елитната лига...

3
sportclub.mk.png

Sportclub.mk

SPORTCLUB.mk - СИТЕ СПОРТСКИ ВЕСТИ НА ЕДНО МЕСТО

СИТЕ СПОРТСКИ ВЕСТИ НА ЕДНО МЕСТО

4
derbi.mk.png

Derbi.mk

Почетна - Дерби

Почетна Последни вести ФУДБАЛ Кан за играчот кој е нивна трансфер цел: Сака да дојде во Баерн Шах-мат: Асистенција со пета на Ребиќ, па брилијантна завршница на Жиру (ВИДЕО) Барселона го потврди трансферот на Левандовски (ВИДЕО) Несторовски: Полн сум со енергија, овие два натпревари беа одлични Христов ќе се грижи...

5
sportski.mk.png

Sportski.mk

Најнови спортски вести и резултати - Sportski

Фудбал Германија Гнабри останува верен на Баерн, потпишува нов договор Од P. K. 16:10, 15 јули Баерн Минхен и Серж Гнабри постигнаа комплетен договор за продолжување на соработката, потврдија германските медиуми. Гнабри влезе во последната година од договорот со Баерн и неговата иднина во Минхе… Прочитајте повеќе Тухел го објасни заминувањето...

6
noimage.png

Kanal5.com.mk

Канал 5

Канал 5 телевизија како една од водечките телевизиски куќи во Македонија, од 1998 година на малите екрани до гледање онлајн денес, известува за најновите вести од Македонија, регионот и светот.

7
noimage.png

Mkd.mk

МКД.мк

Одраз на вистината

8
plusinfo.mk.png

Plusinfo.mk

plusinfo.mk

Најнови вести ПОРАДИ ИЗМИНАТ РОК Канада уништи скоро 15 милиони ковид вакцини МИА 15/06/2022 ЗЕЛЕНСКИ СЕ СРЕТНА СО РАМА И АБАЗОВИЌ Ковачевски преку видео врска ја поддржа Украина на… плусинфо 15/06/2022 НЕСЕКОЈДНЕВНА СЛУЧКА Украдено руското знаме од конзулатот во Битола плусинфо 15/06/2022 НОВО „НЕ“ ОД ТУРЦИЈА Анкара сега не сака...

10
noimage.png

Supersport.mk

Најнови спортски вести и резултати - SuperSport.mk

Фудбал Србите збеснаа: Навивачите на Шкупи и Динамо пееја – Убиј го... 27 Јул 2022. 14:02 Пике си нема мир: Му скандираа „Шакира, Шакира“, па полудеа по... 27 Јул 2022. 13:13 Италијанците не го забораваат: Серија А и Интер му честитаа роденден... 27 Јул 2022. 13:07 Тухел го „нападна“ својот...

11
noimage.png

Sitel.com.mk

Сител Телевизија |

--> -html5-dom-document-internal-cdata]]> --> -html5-dom-document-internal-cdata]]> --> -html5-dom-document-internal-cdata]]> Преговарачката рамка за Македонија пред Советот за општи работи на ЕУ Стартуваше седницата за недоверба на владата на Петков ВМРО-ДПМНЕ бара Ковачевски и Османи да го презентираат францускиот предлог пред пратениците Владин тим на средба со ССМ - ќе се спречи ли штрајкот во...

12
noimage.png

Fokus.mk

Фокус

Ердоган ја сведе Фон дер Лајен на помошничка на Мишел, тоа не... 13.04.2021 ВМРО-ДПМНЕ: Партиски функционери и нивни роднини се на листата на владини хонорарци 12.04.2021 Рашковски воз

13
noimage.png

Sportm.mk

SPORTM.mk

ФУДБАЛ Фудбал Наполи ја претстави замената за Кулибали, многумина не слушнале за него Фудбал Официјализиран голем трансфер на Олд Трафорд: Потпиша Лисандро Мартинез! Фудбал Џерард им воведе неверојатни правила на фудбалерите: Само обидете се да се истуширате без влечки Фудбал Англиската фудбалска асоцијација поддржа истражувања за превенција од потрес на...

14
noimage.png

Sdk.mk

Почетна - Сакам да кажам - Сакам Да Кажам

вторник, 21 јуни, 2022 ПРЕБАРАЈ МЕНИ МЕНИ Вести Сите Вести Култура Македонија Свет Дописна мрежа Нераскажани приказни Сакам да кажам Колумни Слушај тука Ти ќе ми кажеш Книги Архива DUA TË THEM Пријави проблем СДК Магазин Сакам зелено Климатска акција Зелена база Спортски приказни Спортски приказни Олимписки приказни Европско во...

15
noimage.png

360stepeni.mk

360 степени

Македонија Сторија Дебата Саботажа За нас Тим Импресум Маркетинг Уредувачка политика и насоки Понуда за платено политичко рекламирање – локални избори 2021 година Процедура за жалби Кодекс на новинарите на Македонија Услови за преземање Пријави Случај Ковачевски, Вучиќ и Рама утре ќе одлучат дали ќе присуствуваат на Самитот ЕУ-Западен Балкан...

16
kurir.mk.png

Kurir.mk

Kurir.mk – Најнови вести

Најнови вести

18
novatv.mk.png

Novatv.mk

НОВА ТВ - Почетна

Почетна

19
noimage.png

Slobodenpecat.mk

Слободен печат - Слободен печат

Слободен печат

21
noimage.png

Nezavisen.mk

Насловна - Независен Весник

Стандардот во Македонија лани се подобрил, но сѐ уште е под половината од просекот во ЕУ 21/06/2022 17:12 Ковачевски, Вучиќ и Рама ќе го бојкотираат самитот ЕУ-Западен Балкан? 21/06/2022 14:17 Франција соопшти дека нејзиниот предлог не бил на штета на Македонија Според министерот за Европа, Клеман Бон, Бугарија за прв...

22
vecer.press.png

Vecer.press

Вечер ...1963 | Vecer MK | Вечер, дневен весник основан 1963 година. Информирајте се први на Вечер МК

НАЈНОВИ ВЕСТИ НАЈНОВИ ТОП 5 МАКЕДОНИЈА СВЕТ БАЛКАН ЕКОНОМИЈА СКОПСКА ПОВЕЌЕ Волас: Велика Британија размислува за испраќање дополнителни противбродски проектили во Украина 15/06/2022 - 23:05 Велика Британија размислува да испрати дополнителни противбродски ракети во Украина, покрај оружјето што веќе го вети, изјави денеска во Осло британскиот министер за одбрана, Бен...

23
a1on.mk.png

A1on.mk

Почетна - А1он

Нема компромис за вистината

24
noimage.png

Lokalno.mk

Локално - Точни и вистинити информации

Точни и вистинити информации

25
noimage.png

Telma.com.mk

Почетна - telma.com.mk

ССМ излегува на генерален штрајк 21.06.2022 15:32 Се тресе фотељата на Петков 21.06.2022 15:3021.06.2022 17:01 Француското претседателство со разбирање за бугарската загриженост – се надева дека договор ќе биде постигнат во наредните денови 21.06.2022 18:31 Францускиот предлог утре во Бугарското собрание – Македонската влада ќе го чека исходот 21.06.2022 15:5621.06.2022...

26
noimage.png

Press24.mk

Press24 | Од секој агол

Бугарската црква го призна статусот на МПЦ-ОА, но ја нарекува Православна црква на Северна Македонија Регион | 21.06.2022 - 16:25 Синодот на Бугарската православна црква се приклучи на одлуката на Вселенската патријаршија за признавање на канонскиот... Бектеши: Цените не се намалени согласно нашите очекување, следната недела дополнително ќе се прошири...

27
tv21.tv.png

Tv21.tv

TV21

Maqedoni BEG-ut iu mor licenca për prodhimin e ngrohjes/ Bislimovski: Nëse kemi gaz, nuk do të ketë probleme me ngrohjen Maqedoni Petrovska: Jemi gati ta kemi gruan e parë gjenerale Maqedoni VMRO-DPMNE: Nëse nuk ka zgjedhje, bllokadë e plotë e institucioneve, LSDM dhe BDI duhet të bien Maqedoni Ahmeti: Procesin...

28
noimage.png

24info.mk

24 инфо - 24 Инфо

Секогаш во тек со настаните во Македонија и регионот!

29
noimage.png

Faktor.mk

Фактор Портал

Францускиот државен секретар за европски прашања уверува дека предлогот не е против македонските интереси Францускиот државен секретар за европски прашања уверува дека предлогот не е против македонските интереси Украински функционер и бизнис лидер шпионирале во корист на Русите Украински функционер и бизнис лидер шпионирале во корист на Русите Кај Матеј...

30
republika.mk.png

Republika.mk

Република

За подобро да се разбереме ... Поблиску до културата, информациите, настаните, светот и политиката

31
noimage.png

Mms.mk

Насловна на Македонски Медиа Сервис - ММС

Избор на уредник Процедурата за ин витро е стресна и болна и со месеци чекате за испитувања – Искуство на Љупка Ѓошева, која... Убав е, како на слики така и во живо, вели Драгана Спасовска, која била причина за разделбата на Шакира и... „Ако толку сакаш земи си ја дома“...

32
noimage.png

24.mk

Телевизија 24

Македонија Најнови Најчитани Македонија Утврден Предлог-законот за потрошувачи кој предвидува санкции за нечесни трговски практики Тим 24 21.06.2022 Владата на Република Северна Македонија на денешната редовна 54-та седница, ги разгледа и утврди Предлог-законот за заштита на потрошувачите по скратена постапка и ... Изборите за Совет на Општина Тетово ќе се...

33
topsport.mk.png

Topsport.mk

TopSport.mk - Makedonski sportski vesti, doznajte poveke

Дознајте сè за спортот, сите најнови информации за најголемите спортски настани од целиот свет.

34
noimage.png

Tocka.com.mk

Точка

Министерот за локална самоуправа Милевски се спротивстави на францускиот предлог за решавање на спорот: Франција ти благодарам, но НЕ Билатералните спорови не смеат да станат европски услови, а македонската евроинтеграција не смее да биде заложник на фрустрациите на Бугарија, смета министерот за локална самоуправа и лидер на Либерално демократската партија,...

35
noimage.png

Opserver.mk

Опсервер / Opserver » opserver.mk

Опсервер / Opserver opserver.mk »

36
noimage.png

Skopje24.mk

Скопје24 - Сите градски вести на едно место | skopje24.mk

skopje24.mk - Новиот градски гласник - Приклучете ни се и бидете во тек со сите новости поврзани со нашиот главен град, Скопје.

37
vecer.mk.png

Vecer.mk

Вечер, прв дознава

..први во Македонија

39
zenskimagazin.mk.png

Zenskimagazin.mk

Женски Магазин

Дневен хороскоп за 16 јуни: Промени на љубовен план за Рибите Никогаш досега не објавила вака провокативна фотка: Слобода Миќаловиќ опуштена во костим за капење Познат астролог открива: Овие 5 хороскопски знаци ќе најдат нова љубов најдоцна до крајот на јуни Само таа можеше да го фати најбогатиот диџеј: Ја...

40
brif.mk.png

Brif.mk

Бриф | Нешто повеќе!

Нешто повеќе!

41
ohridnews.com.png

Ohridnews.com

OhridNews.com

Прв независен информативен портал во Македонија. Од час во час следете ги најновите вести од Охрид, земјата и светот и информирајте се за случувањата од политиката, спортот, забавата, културата, туризмот... Одговорно и проверено!

42
noimage.png

Netpress.com.mk

NetPress | Независна Новинска Агенција

Македонија да почне преговори со ЕУ достоинствено, како Македонци со македонски јазик, порача Николоски од Стразбур Јавниот сектор утре стапува во генерален штрајк Ковачевски, Вучиќ и Рама на вонреден состанок: Утре финална одлука за учеството на ЕУ-Западен Балкан самитот во Брисел СДСМ остави цела една генерација деветоодделенци во неизвесност при...

43
24fudbal.com.mk.png

24fudbal.com.mk

24Фудбал

Англија Манчестер јунајтед постигна договор со Ајакс за трансфер на Лисандро Мартинез Германија Јувентус и Баерн си подале рака, Де Лихт се сели во германскиот клуб Италија Рома му испратиле понуда на Дебала, сега чека одговор од Аргентинецот Македонија Несторовски блеска на подготовките за Удинезе, вчера даде два, денеска три...

44
crnobelo.com.png

Crnobelo.com

CRNOBELO.com

CRNOBELO.com е лајфстајл портал кој нуди вонвременски содржини чија примарна цел е да ги забавува посетителите, но и да им нуди содржини кои се корисни во секојдневното живеење.

45
libertas.mk.png

Libertas.mk

Насловна - Либертас

15.06.2022 17:38 Бугарската резолуција ќе се ревидира, а македонската?             Премиерот Петков сакал да ја ревидира националната позиција за Македонија на бугарскиот парламент, обвинува денес досегашната министерка за надворешни работи… АКТУЕЛНО Актуелно 15.06.2022 20:42 74 Рашковски бара да му го вратат пасошот 15.06.2022 20:13 179 Од Конзулатот во Битола украдено руското...

46
noimage.png

Makfax.com.mk

Почетна

Македонија Македонија1 час Бугарската православна црква влегува во канонско единство со МПЦ, но ќе размислувала за името на нашата ц... Бугарската православна црква информираше дека влегува во канонско и евхаристиско заедништво со македонската црква, нарекувајќи ја Православна црква на Северна Македонија.... Македонија2 часа Министерот за локална самоуправа Милевски се спротивстави...

47
noimage.png

Emagazin.mk

ТОП СТОРИИ - еМагазин

Бизнис НБ: Во мај годишен раст од 2,4% на депозитите и од 9,9% на кредитната поддршка Бизнис Казни од 500 до 10.000 евра за нечесните трговци: Владата го усвои... Редакцијајуни 21, 2022јуни 21, 2022 БЕНЧМАРК Франција вели оти нејзиниот предлог не бил на штета на Македонија Редакцијајуни 21, 2022јуни 21,...

48
noimage.png

24fudbal.mk

24Фудбал

Италија Томори го објаснува значењето на присуството на Ибрахимовиќ за останатите фудбалери Италија Интер и Серија А му го честитаа роденденот на Горан Пандев (ВИДЕО) Шпанија Де Јонг не сака ни да зборува за трансфер додека Барселона не му исплати тоа што му должи Италија Влаховиќ: Ми требаше време да...

49
noimage.png

Expres.mk

Почетна - Expres.mk

Expres.mk. The art of media

50
ekran.mk.png

Ekran.mk

Насловна » ekran

магазин за култура, забава, стил и убавина

53
frontline.mk.png

Frontline.mk

ПРВА ЛИНИЈА

ЗА НАС ИМПРЕСУМ МАРКЕТИНГ КОНТАКТ Saturday, 16 July 2022 No Result View All Result ДОМА ДЕНЕС Сите граѓани се богатството на нашата држава и треба да се дел од Уставот, нагласи Ковачевски Пендаровски: Денешните одлуки донесени во Парламентот не беа ни малку лесни, сега треба ЕУ да испорача, без одложување...

54
makpress.mk.png

Makpress.mk

Почетна | MakPress

Вести КЗБ: Државата се наоѓа во зелена зона со доволни капацитети за згрижување на пациентите Во земјава има зголемување на бројот на нови случаи со Ковид-19, кое изнесува 79.9 отсто. Северна Македонија се наоѓа во зелена зона со доволни капацитети за згрижување на пациентите со Ковид-19 и не се препорачани...

55
hitportal.com.mk.png

Hitportal.com.mk

ХИТ ПОРТАЛ - Сурфај и слушај!

Home2

56
popara.mk.png

Popara.mk

Home - popara.mk

Sun Story Интересно Музика и Филм Шоубиз Повеќе НА РИКИ МАРТИН МУ СЕ ЗАКАНУВА ЗАТВОР ОД 50 ГОДИНИ Познатиот пејач обвинет за инцест: Внукот тврди дека биле седум месеци ВО ВРСКА?! Рики Мартин е обвинет од неговиот 21-годишен внук за инцест и поради тоа може да се соочи со затворска...

57
noimage.png

Fakulteti.mk

Почетна

Студентите се нашата иднина. „Факултети.мк“ е веб-страница посветена на високообразовните установи во Р. Македонија. Целта ни е да им помогнеме на идните студенти при нивниот избор на студии и да ги насочиме сегашните студенти кон нови знаења, стипендии и работни места.

59
noimage.png

A1.mk

А1 Македонија - Секој твој свет - A1

А1 Македонија е член на Групацијата А1 Телеком Австрија, водечки провајдер за комуникациски и дигитални решенија во Централна и Источна Европа.

62
grid.mk.png

Grid.mk

GRID.mk | Najnovi vesti od Makedonija i svetot

Најнови вести од Македонија и светот. Најдобрите македонски телевизии и портали на едно место. Политика, Спорт, Култура и други интересни содржини.

63
alfa.mk.png

Alfa.mk

Дома -

Најнови вести Договореното од историската комисија стана дел од билатералниот протокол меѓу Скопје и Софија – Ковачевски не открива детали Исплашени од поскапувањето на струјата, граѓаните ги враќаат шпоретите на дрва Сојузот на синдикати од среда излегува на генерален штрајк Протест на судските полицајци – бараат покачување на платите за...

64
neptun.mk.png

Neptun.mk

Нептун - Живеј подобро секој ден

Нептун е најголемиот малопродажен ланец за бела техника и електроника во Македонија. Основан е во 1998 година и застапен со 25 продавници.

65
noimage.png

Reporter.mk

Почетна - Reporter.mk

ТОП НОВО ТOП „Лудориите на Чаплин“ – концерт на Филхамонијата под отворено небо во Градскиот парк Posted on 20/06/202220/06/2022 Филхамонијата оваа година традиционалниот концерт на отворено во Градскиот парк ќе му го посвети на Чарли Чаплин. Оркестарот ќе ја свири музиката од филмот... Прочитај повеќе НОВО ТOП На пациент од...

66
noimage.png

24rakomet.mk

24 РАКОМЕТ - НОВА ДИМЕНЗИЈА ВО РАКОМЕТНИОТ СВЕТ

24 РАКОМЕТ - Портал за навремено информирање за сите ракометни збиднувања во Македонија, Европа и низ целиот свет. НОВА димензија во ракометниот свет

67
civilmedia.mk.png

Civilmedia.mk

CivilMedia

  JTNDYSUyMGhyZWYlM0QlMjJodHRwcyUzQSUyRiUyRmNpdmlsbWVkaWEubWslMkZ0c2l2aWwtcmVzaGl0ZWxuby1wcm90aXYtbGF6aG5pdGUtdmVzdGktaS1nb3Zvcm90LW5hLW9tcmF6YXRhLXBvdmlrLWRvLWdyYWdhbmtpdGUtaS1ncmFnYW5pdGUtZGEtcHJpamF2dXZhYXQlMjIlMjB0YXJnZXQlM0QlMjJfYmxhbmslMjIlMjByZWwlM0QlMjJub29wZW5lciUyMiUzRSUwQSUzQ2ltZyUyMHNyYyUzRCUyMmh0dHBzJTNBJTJGJTJGY2l2aWxtZWRpYS5tayUyRndwLWNvbnRlbnQlMkZ1cGxvYWRzJTJGZXpnaWYuY29tLWdpZi1tYWtlci5naWYlMjIlMjBhbHQlM0QlMjJnb3ZvciUyMiUyMCUyRiUzRSUwQSUzQyUyRmElM0U=

68
vesnik.com.png

Vesnik.com

Vesnik.com - Проверено.

Весник - проверено.

69
fashionel.mk.png

Fashionel.mk

Fashionel.mk

FASHIONEL.mk е најчитаниот моден е-магазин во Македонија, кој нуди секојдневни информации за модата, стилот и домашната дизајнерска сцена, информира, едуцира и инспирира... Акцентот е ставен на најдоброто од македонската дизајнерска сцена со желба за анимирање на сите сегменти и субјекти од домашната мода.

70
ako.mk.png

Ako.mk

ako.mk

Diese Domain steht zum Verkauf!

Technologies Used by ekipa.mk

Dns Records of ekipa.mk

A Record: 188.40.226.17
AAAA Record:
CNAME Record:
NS Record: dns01.vionhost.com dns02.vionhost.com
SOA Record: boroapostoloski.gmail.com
MX Record: ksmg.vionhost.com
SRV Record:
TXT Record: v=spf1 +a +mx +a:linux01.vionhost.com +a:zmx1.vionhost.com -all
DNSKEY Record:
CAA Record:

Whois Detail of ekipa.mk

% Domain Information over Whois protocol
%
% Whoisd Server Version: 3.9.0
% Timestamp: Fri Jul 15 22:17:56 2022

domain: ekipa.mk
registrant: PROCESSIN-R337
admin-c: PROCESSIN-C338
nsset: PROCESSIN-NS160
registrar: PROCESSIN-REG
registered: 28.07.2011 14:00:00
changed: 29.09.2014 15:54:19
expire: 28.07.2023

contact: PROCESSIN-R337
org: Друштво за промет, трговија и услуги СПОРТ ИНФО МЕДИА ДООЕЛ Скопје
name: СПОРТ ИНФО МЕДИА
address: САВА КОВАЧЕВИЌ 47И 3/14
address: Скопје
address: 1000
address: Македонија
address: MK
phone: +389.78446799
e-mail: [email protected]
registrar: PROCESSIN-REG
created: 29.09.2014 15:51:56
changed: 14.10.2020 12:34:16

contact: PROCESSIN-C338
name: Владимир Булатовиќ
address: -
address: -
address: -
address: MK
phone: +389.78446799
e-mail: [email protected]
registrar: PROCESSIN-REG
created: 29.09.2014 15:52:42
changed: 14.10.2020 12:34:15

nsset: PROCESSIN-NS160
nserver: dns01.vionhost.com
nserver: dns02.vionhost.com
tech-c: PROCESSIN-C339
registrar: PROCESSIN-REG
created: 29.09.2014 15:54:13
changed: 23.03.2019 15:11:40

contact: PROCESSIN-C339
name: Владимир Булатовиќ
address: -
address: -
address: -
address: MK
phone: +389.78446799
e-mail: [email protected]
registrar: PROCESSIN-REG
created: 29.09.2014 15:53:51
changed: 14.10.2020 12:34:15